Merck Türkiye’den “Yeni Nesil Mülakat Deneyimi”

Merck Türkiye ve BÜMED işbirliğiyle 2021 yılında hayata geçirilen “Meraklı Zihinler Kariyer Okulu”nun devamı olarak, bu yıl 26 Kasım’da “Yeni Nesil Mülakat Deneyimi” programı düzenlendi.

Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Meraklı Zihinler Kariyer Okulu” sonrası katılımcılarla yapılan anketler, gençlerin işe alım süreçleriyle ilgili daha kapsamlı ve daha interaktif bir çalışmaya ihtiyaçları olduğunu ortaya koydu.

26 Kasım Cumartesi günü, Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer’in açılışını yaptığı “Yeni Nesil Mülakat Deneyimi” programında Zayer; “Merck Türkiye olarak BÜMED ile iş birliği içinde Meraklı Zihinler Kariyer Okulu projesini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu yılki oturumumda, başarının bir tesadüf olmadığını, sorumluluk alarak kararlık ve duygusal dayanıklılık ile çalışmak gerektiğini genç arkadaşlarımıza bir kere daha hatırlattım. Merck Türkiye olarak, birçok üniversiteden gence ulaşmak ve gelişimlerine destek olabilmek önceliklerimizden biridir. Önümüzdeki dönemde de gençlerimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Merck Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Gaye Mescioğlu gerçekleştirdiği “İşe Alım Süreçlerinde İşveren Ne Bekler & Aday Ne İster?” başlıklı oturumda, gençlerin iş mülakatları ile ilgili pek çok sorusuna yanıt verdi. Mülakatlara hazırlanmak ile ilgili önemli ipuçları paylaştı. Mescioğlu, program ile ilgili “Kariyer yolculuklarını planlamak isteyen genç katılımcı arkadaşlarımızın akıllarında işe alım süreçleriyle ilgili soru işaretleri vardı. Yeni Nesil Mülakat Deneyimi programını oluştururken, bu sorulara yanıt bulabilecekleri kapsamlı bir ajanda belirledik ve kendi alanlarında çok tecrübeli konuşmacıları davet ettik. Program sonrasında aldığımız geri bildirimler, projemizin gençlerde olumlu bir karşılık bulduğunu gösteriyor. Bu da bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Programda, iş görüşmesi süreçleri hakkında kapsamlı bilgilendirme, İnsan Kaynakları profesyonellerinden ve Merck yöneticilerinden mülakat tavsiyeleri, CV hazırlığı teknikleri ve mülakat simülasyonu yer aldı.

CV hazırlığı teknikleri ve mülakat simülasyonları oturumlarını, programın değerli iş ortağı Reed Türkiye’den Tuğba Nart ve Tery Yıldız gerçekleştirdi. Şirketlerinin kurumsal sorumluluk, sosyal etki ve sürdürülebilirliğe verdiği değerin altını çizerek, gençlere fayda sağlayacak bir projede bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler.

Geleceğin liderleri olacak ve yeniliklere öncülük edecek genç yeteneklerin ilaç sektörü hakkında bilgi sahibi olmalarını hedefleyen “Meraklı Zihinler Kariyer Okulu”, geçtiğimiz yıl ilaç sektörünün bilinmeyenlerine doğru 6 haftalık kapsamlı bir öğrenme yolculuğu olarak gerçekleşmişti. Bu yıl “Yeni Nesil Mülakat Deneyimi” programı ile zenginleşerek sürdürülen proje, önümüzdeki yıllarda da farklı çalışmalarla devam edecek.

Merck Hakkında:

Dünyanın lider bilim ve teknoloji şirketlerinden Merck, sağlık hizmetleri, yaşam bilimleri ve performans materyalleri alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirketin yaklaşık 52.000 çalışanı, daha keyifli ve sürdürülebilir bir şekilde yaşamanın yeni yollarını bulmak için her gün milyonlarca insanın hayatında olumlu bir fark yaratmak amacıyla çalışmaktadır. Merck, gen düzenleme teknolojilerini geliştirme ve benzersiz yöntemler keşfetmekten, akıllı cihazlar kullanarak en zorlu hastalıkları tedavi etmeye kadar her alanda varlığını göstermektedir. 66 ülkede faaliyet gösteren şirket için, bilimsel merak ve sorumluluk sahibi girişimcilik teknolojik ve bilimsel gelişimin kilit unsurları olmuştur. Merck, 1668 yılındaki kuruluşundan bugüne bu şekilde büyümüştür. Şirketi kuran aile, halka açık şirketin hisselerinin çoğunluğuna sahip olmayı sürdürmektedir. Merck, Merck adının ve markasının küresel haklarına sahiptir. Bu konudaki tek istisna ABD ve Kanada’dır; Merck’in farklı iş kolları ABD’de ve Kanada’da sağlık alanında EMD Serono, yaşam bilimlerinde MilliporeSigma ve performans materyallerinde EMD Performance Materials adıyla faaliyet göstermektedir. 

http://www.merck.com.tr/tr

Önceki

Pierre Fabre’nin Oluşturduğu “Yeşil Etki Endeksi”nin Yaygınlaştırılması İçin Çok Uluslu Konsorsiyum Oluşturuldu

Sonraki

“Kendini Tanı, Erken Tanı Meme Kanseri Farkındalık Hareketi” Trabzon’da

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar