MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü Sandra Khoury Oldu

Ürün yönetimi, ticari operasyonlar, marka ve müşteri deneyimi ve pazarlama alanlarında farklı ülkelerde çeşitli üst düzey pozisyonlarda 23 yıllık deneyime sahip olan Sandra Khoury, MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı.

Sandra Khoury, MSD’nin yeniliklerini, sorumlu olduğu bölgede yer alan pazarlara ulaştırmak için stratejiler geliştirilmesine ve uygulanmasına liderlik edecek.

MSD’ye katıldığı günden bu yana zengin deneyimiyle satış, pazarlama, ticari operasyonlar ve genel yönetim alanlarında çeşitli küresel, bölgesel ve yerel roller üstlenen, 2022’den bu yana MSD LevNA Bölgesi (Levant ve Kuzey Afrika) Genel Müdürü olarak görev yapan Sandra Khoury, 1 Mayıs 2024 itibarıyla MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü görevini üstlenecek.

Sandra Khoury kimdir?

Kariyerine 2001 yılında, ABD’li ilaç firması Merck’te başlayan Sandra Khoury, birçok farklı ülkede çeşitli lokal ve bölgesel görevler üstlenmiştir.  MSD’de bulunduğu 18 yıl içinde farklı alanlarda çalışmıştır.  Sandra Khoury, 2016 yılında MSD İran Genel Müdürü, 2021 yılında MSD Levant Bölgesi Genel Müdürü, 2022 yılında ise LevNA bölgesi Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.  Başta Lübnan, Ürdün ve Irak ülkeleri olmak üzere LevNA Bölgesi’ndeki son görevinde ilaç sektörünün güçlenmesinde aktif bir rol oynamış ve katkıda bulunmuştur.

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık konularına büyük önem veren Sandra Khoury, engellilik konusunda özgüvenli bir işyeri oluşturmaktan ve herkesin dahil edildiği bir ortam yaratmaktan sorumlu olan MSD Yetenek Ağı’nın (capABILITY Network) Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi sponsorudur.

MSD Hakkında 
MSD, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyor. MSD, merkezi ABD’nin Rahway, N.J. kentinde bulunan Merck & Co. Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, dünyada ilk sırada yer alan AR-GE odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak onkoloji, enfeksiyon hastalıkları, immünoloji, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir veya LinkedIn, Instagram, Facebook, X ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz. 

Önceki

AbbVie, “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçildi

Sonraki

Zahide Yenihayat, Menarini Türkiye “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” Olarak Atandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar