Zahide Yenihayat, Menarini Türkiye “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” Olarak Atandı

Menarini, Türkiye’den global atamalara devam ediyor. İlaç sektöründe 35 yıla yakın güçlü bir tecrübeye sahip olan Zahide Yenihayat, Global Satınalma Organizasyonuna “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” olarak atandı. Zahide Yenihayat yeni görevinin yanı sıra vekaleten “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” rolünü de üstlenecek.

 

İlaç sektörü kariyerine 1989 yılında adım atan ve yıllar içerisinde geniş deneyimler elde eden Yenihayat, güçlü satınalma ekipleri oluşturma, dijital dönüşümü destekleme, kaynak bulma stratejisi geliştirme konularında yüksek bir deneyime sahiptir. Dijital projelerin uygulanması da dahil olmak üzere satınalma süreçlerinin optimize edilmesi alanlarında başarılı çalışmalar yapmıştır.

Yenihayat, aynı zamanda ekip liderliği, değişim yönetimi, proje yönetimi, lojistik stratejiler geliştirme, kategori yönetimi, sözleşme yaşam döngüsü yönetimi, paydaş iletişimi, müzakere, tedarik zinciri süreçleri ve ithalat süreçleri gibi çeşitli alanlarda uzmanlığa sahiptir.

Tüm bu bilgi birikimi ve deneyimi ile Yenihayat; başarılı kariyerine “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” ve vekaleten “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” olarak devam edecek.

Zahide Yenihayat, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat bölümünden mezun olmuştur.

MENARINI TÜRKİYE HAKKINDA

 1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında İbrahim Etem Ulagay firmasını bünyesine katarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul’daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimini yapmaktadır. Menarini, Türkiye’de 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanlara daha fazla sağlık sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.menarini.com.tr

Önceki

MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü Sandra Khoury Oldu

Sonraki

Özlem Önal Üzel, Menarini Türkiye “Global Kategori Müdürü” Olarak Atandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar