Özlem Önal Üzel, Menarini Türkiye “Global Kategori Müdürü” Olarak Atandı

Menarini Türkiye’de Satınalma Müdürü olarak, farmasötik ve parafarmasötik formlarda kullanılan direkt malzemelerin kalite, maliyet ve tedarik standartlarını sağlayarak satın alma faaliyetlerine liderlik eden Özlem Önal Üzel, başarılı kariyerine, Menarini Global Satınalma Departmanında Ambalaj Malzemelerinden sorumlu “Global Kategori Müdürü” olarak devam edecek. Üzel, yeni görevinin yanı sıra Türkiye Direkt Materyaller Satınalma Müdürü görevine de vekaleten devam edecek.

İlaç endüstrisinde 15 yılı aşkın tecrübesiyle, API kaynak bulma alanında, doğrudan malzeme tedariğinde ve proje yönetiminde güçlü bir uzmanlığın yanı sıra sektör trendleri, küresel satın alma durumu ve API için düzenleyici gereklilikler hakkında derin bir bilgi birikimine sahip olan Üzel, ayrıca kurumsal düzeyde tüm SAP ve JD EDWARDS projelerinde yol gösterici rol üstlendi.

Gazi Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olan Özlem Önal Üzel aynı üniversitede Kimya Mühendisliği yüksek lisansını 2005 yılında almış olup 2021 yılında da Galatasaray Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.

  

MENARINI TÜRKİYE HAKKINDA

 

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında İbrahim Etem Ulagay firmasını bünyesine katarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul’daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimini yapmaktadır. Menarini, Türkiye’de 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanlara daha fazla sağlık sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.menarini.com.tr

Önceki

Zahide Yenihayat, Menarini Türkiye “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” Olarak Atandı

Sonraki

Pharminal İlaç Nöroloji Birimi Satış Müdürü Erkan Aşık, Pharminal İlaç’ın Öne Çıkan Yaklaşımlarını Anlattı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar