Nestlé Türkiye’nin Yeni CEO’su

üst düzey

Nestlé bünyesinde 22 yıldır çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev almış ve hızlı tüketim ürünleri sektöründe büyük birikime sahip olan Yasser Abdul Malak, Nestlé Türkiye’nin yeni genel müdürü olarak atandı

Nestlé Türkiye Genel Müdürlüğü görevini iki yıldır başarıyla yürüten Ansgar Bornemann, koltuğunu Yasser Abdul Malak’a devretti. 1 Nisan 2021 itibarıyla yeni görevine başlayan Yasser Abdul Malak, Nestlé’nin İsviçre’deki merkezinde Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sütlü İçecekler İş Birimi Liderliğinde görev alıyordu.

Küresel bakış açısı ve yönetim uzmanlığı ile görevi süresince önemli başarılara imza atan Yasser Abdul Malak, bundan böyle Nestlé Türkiye’nin yönetiminden sorumlu olacak.

Yasser Abdul Malak

Lübnan doğumlu 45 yaşındaki Yasser Abdul Malak, Beyrut Lübnan Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden lisans derecesine sahiptir. Kariyerine 1997 yılında Publi-Graphics Reklamcılık Grubu’nda başlayan ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Yasser Abdul Malak, Nestlé Suudi Arabistan Ticari Pazarlama Müdürü olarak 1999 yılında Nestlé bünyesine katıldı. Ardından Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre ve Güney Afrika’da çeşitli ticari pozisyonlarda bulundu. 2012 yılında İran’da Nestlé Ülke Yöneticisi pozisyonunu devraldı; 2015 yılında Mısır’da Nestlé Doğu Afrika Bölgesi Genel Müdür ve CEO’luk görevini başarıyla yerine getirdi. 2018 yılında Nestlé İsviçre’de Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sütlü İçecekler İş Birimi Lideri olarak görevlendirildi.

Önceki

Baş Ağrısı COVID-19’da Erken Uyarı Olabilir

Sonraki

Çocuklardaki Vaka Artışı Korkutuyor

Öne Çıkanlar