Novartis Türkiye İyi Niyet Anlaşması İmzaladı

Novartis Türkiye İyi Niyet Anlaşması İmzaladı

Novartis Türkiye ile Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında iyi niyet anlaşması imzalandı

Anlaşma ile iki taraf arasında bilgi paylaşımı ve ortak klinik çalışmaların yapılması amaçlanıyor.

Novartis Türkiye ile Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında, klinik araştırma süreçlerinin iyileştirilmesi hedefi doğrultusunda iyi niyet anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile bilgi paylaşımı ve ortak çalışmaların yapılması amaçlanıyor.

Önceki haftalarda Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ile de bir iş birliği protokolü imzalayan Novartis Türkiye, bu iş birlikleriyle sektörde rol üstlenerek hastaların yenilikçi tedavilere ulaşımını desteklemeyi amaçlıyor.

Doçent Doktor, Tıbbi Onkoloji Uzmanı, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Ankara Onkoloji Hastanesi Tıbbi Onkoloji İdari Sorumlusu Cengiz Karaçin “Atılan bu adımla birlikte klinik çalışma gönüllüsü hastaların en yeni ve etkili tedavilere hızlı bir şekilde ulaşması daha kolay hale geldi. İş birliği için tüm Novartis ailesine, Ankara Onkoloji Hastanesi Yönetimine, Klinik Araştırmalar Merkezi çalışanlarına ve hekimlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Novartis Türkiye Ülke Başkanı Natacha Theytaz konu hakkında görüşlerini bildirirken “Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile imzaladığımız bu iyi niyet anlaşması ile klinik çalışmalar alanındaki iş birliklerimize bir yenisini daha eklemekten dolayı mutluyuz. Klinik araştırmaların tıbbi sorulara yanıt bulma ve hastalık tedavisinde yeni yollar keşfetme yolculuğundaki önemine yönelik inancımız doğrultusunda bu projelerimize bir yenisini daha ekledik. Bu iş birliği, ortak çalışmalar yürüterek klinik araştırma süreçlerinin geliştirilmesine olanak sağlaması bakımından büyük önem taşıyor. Bu ortaklık sayesinde tıbbi bilgiyi ilerletmeyi, yenilikçi tedavilere erişimi hızlandırmayı ve nihayetinde onkoloji alanında hasta sonuçlarını iyileştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Novartis Hakkında  

Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de üretim tesisiyle ilaç yatırımı, ilaç ihracatı ve ilaç Ar-Ge’sinde faaliyetlerine devam ediyor. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis bilim ve teknolojiyle geliştirdiği dönüştürücü tedaviler ve yenilikçi ilaçlar ile jenerik ve biyobenzer ilaçlardan oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların tıbbi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. Yenilikçi ilaç geliştirme alanında Ar-Ge yatırımlarıyla dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Novartis, ürünlerini dünya çapında 800 milyondan fazla kişiye ulaştırarak yeni tedavilerin geniş kitlelere erişimini sağlıyor. Dünya genelinde 140 ülkede faaliyet gösteren Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 108.000 kişiyi istihdam ediyor. Novartis, Türkiye’de 1.600’in üzerinde çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütüyor. Daha fazla bilgi için: www.novartis.com.tr

Önceki

Böbrekleriniz Risk Altında Mı?

Sonraki

TRPharm, CEO Pharma ile İş Birliğinde Bulundu

Öne Çıkanlar