Pfizer Türkiye, Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi Oldu

Pfizer Türkiye, Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi Oldu

Pfizer Türkiye, Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi Oldu

Gençlerin kariyer platformu Youthall’un düzenlediği Youth Awards’ta en iyi şirketlerin ve işveren markası çalışmalarının belirlendiği oylama süreci sonuçlandı. Pfizer Türkiye, bu yıl da “Gençler Tarafından Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi” seçildi.

Türkiye’nin dört bir yanından katılan gençlerin oylarıyla belirlenen Youth Awards’a bu yıl 25 kategoride 150 şirketin katılımı ile gerçekleşen oylamada, 231 farklı üniversiteden ve 243 farklı bölümden toplam 115.738 oy kullanıldı. Toplam oy sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 35 oranında bir artış gerçekleşirken, en çok endüstri mühendisliği, işletme ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden oy kullanan gençlerin yüzde 75.6’sı 18-25 yaş aralığında olup 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin kullandığı oy sayısı toplam oy sayısının yüzde 41.8’ini oluşturdu.

Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü Seda Tamur Oğralı, oylamada elde ettikleri birincilik başarısıyla ilgili şunları söyledi: “Bilim kazanacak anlayışıyla çalışan biyofarma şirketi olarak, rotasyonla lider yetiştirme anlayışımız, uluslararası kariyer fırsatlarımız, esnek ve keyifli çalışma ortamımız, işveren markamızın tüm değerleri ve uygulamalarıyla yaşamlara dokunmak için burada sınır yok demeye devam ediyoruz. Geleceğimizin çalışanları ve liderlerinin gözünde ilk akla gelen şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Pfizer Türkiye olarak, “Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi” unvanını bu yıl da bize layık gören gençlerimize gönülden teşekkür ediyoruz.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 174 yıldır “hastaların hayatını değiştiren yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer‘de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

Önceki

Türkiye’nin Silisyum İçeren Kolajen Takviyesi Wellcare Collagen Beauty Boost Tüketiciyle Buluştu!

Sonraki

Ali Raif İlaç, Stevie’s Uluslararası İş Ödülleri’nde Bronz Ödül Aldı

Öne Çıkanlar