Sanovel İlaç Klinik Araştırmalar Müdürü Gökçe Sözer Oldu

Toplumların bir ömür sağlığı için hayata geçirdiği çalışmalarla Türk ilaç sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Sanovel, özel insan kaynağını güçlendirmeye ve çalışanlarının kariyer yolculuklarında yanlarında olmaya devam ediyor. Son olarak iki önemli atama gerçekleştiren şirketin yeni Klinik Araştırmalar Müdürü Gökçe Sözer oldu.

Sanovel’in kıdemli üyesi yeni görevinde

Gökçe Sözer, 2000 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı fakültede Farmasötik Teknoloji alanında 2004 yılında yüksek lisans yapan Sözer, 2019 yılında doktorasını tamamladı. Kariyerine Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak başlayan Sözer, 2004 yılından beri Sanovel’de imza attığı çalışmalarla şirketin klinik araştırmalar alanında elde ettiği başarılara önemli katkılar sağladı. Sanovel’de Klinik Araştırmalar Yöneticiliği görevini üstlenen Gökçe Sözer, Klinik Araştırmalar Müdürü olarak atandı.

Sanovel Hakkında

Türk ilaç sektörünün lider oyuncularından olan Sanovel, 1983 yılında Eczacı Erol Toksöz tarafından kuruldu. Güçlü portföyü ve kilit terapötik alanlardaki ürün çeşitliliği ile Sanovel, yılda 227 milyon kutu üretim kapasitesine ve European cGMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikasına sahiptir. Dünyanın en büyük sağlık otoritesi kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) tarafından denetlenerek majör ve kritik bulgu olmadan onay alan ilk ve tek Türk ilaç şirketi olan Sanovel, güçlü Ar-Ge’si ve patent/fikri haklar alanlarındaki yetkinlikleri ve başarılarıyla da sektöründe öne çıkmaktadır. Birçok tedavi alanında pazara ilk eşdeğer ürün sunan şirket olan Sanovel, Türk ilaç endüstrisine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve 1.600’ü aşkın çalışanı ile toplumların bir ömür sağlığı için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

www.sanovel.com.tr

Sanovel Sosyal Medya Hesapları:   

https://www.facebook.com/sanovel

https://www.instagram.com/sanovelilac/

https://www.linkedin.com/company/sanovelilac

https://www.youtube.com/channel/UCalJjYbjroIb5-eDU5HMCPg

https://twitter.com/SanovelFarma

Önceki

Meltem Aral Küsbeoğlu, Sanovel İlaç Kalite Kontrol Müdürü Oldu

Sonraki

Novo Nordisk Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Selim Ortega Kızıler Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar