Meltem Aral Küsbeoğlu, Sanovel İlaç Kalite Kontrol Müdürü Oldu

Toplumların bir ömür sağlığı için hayata geçirdiği çalışmalarla Türk ilaç sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Sanovel, özel insan kaynağını güçlendirmeye ve çalışanlarının kariyer yolculuklarında yanlarında olmaya devam ediyor. Son olarak iki önemli atama gerçekleştiren şirketin yeni Kalite Kontrol Müdürü Meltem Aral Küsbeoğlu oldu.

25 yılı aşan sektör deneyimiyle Sanovel’e değer katmaya devam edecek

Meltem Aral Küsbeoğlu, 1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya bölümünden mezun oldu. İlaç sektöründeki kariyerine 1995 yılında Fako İlaç firmasında Kalite Kontrol Analisti olarak başlayan Küsbeoğlu, ardından İdol İlaç firmasında Inproses Kontrol & Kalite Güvence Şefi olarak görev aldı. 1998 yılında Abdi İbrahim’de Kalite Kontrol Uzmanı olan Küsbeoğlu, 2008 yılı itibarıyla görevine Kalite Kontrol Yöneticisi olarak devam etti. Sonrasında AksuVital Gıda Takviye firmasında Kalite Sistemleri Müdürlüğü görevini üstlenen ve 2020 yılından bu yana Sanovel’de Stabilite ve Validasyon Yöneticisi olarak kariyerini sürdüren Meltem Aral Küsbeoğlu Kalite Kontrol Müdürü olarak atandı.

Sanovel Hakkında

Türk ilaç sektörünün lider oyuncularından olan Sanovel, 1983 yılında Eczacı Erol Toksöz tarafından kuruldu. Güçlü portföyü ve kilit terapötik alanlardaki ürün çeşitliliği ile Sanovel, yılda 227 milyon kutu üretim kapasitesine ve European cGMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikasına sahiptir. Dünyanın en büyük sağlık otoritesi kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) tarafından denetlenerek majör ve kritik bulgu olmadan onay alan ilk ve tek Türk ilaç şirketi olan Sanovel, güçlü Ar-Ge’si ve patent/fikri haklar alanlarındaki yetkinlikleri ve başarılarıyla da sektöründe öne çıkmaktadır. Birçok tedavi alanında pazara ilk eşdeğer ürün sunan şirket olan Sanovel, Türk ilaç endüstrisine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve 1.600’ü aşkın çalışanı ile toplumların bir ömür sağlığı için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

www.sanovel.com.tr

Sanovel Sosyal Medya Hesapları:   

https://www.facebook.com/sanovel

https://www.instagram.com/sanovelilac/

https://www.linkedin.com/company/sanovelilac

https://www.youtube.com/channel/UCalJjYbjroIb5-eDU5HMCPg

https://twitter.com/SanovelFarma

Önceki

Bayer’in G4A Girişim Hızlandırma Programı’na Başvurular 8 Ocak’ta Başlıyor!

Sonraki

Sanovel İlaç Klinik Araştırmalar Müdürü Gökçe Sözer Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar