Sedat Öztürk, Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürü Oldu

Sedat Öztürk, Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürü Oldu

Sedat Öztürk,  Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürlüğü görevlerine atandı.

NHSc Türkiye liderliğine 30 yıllık deneyim

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’ndeki lisans eğitimini 1991 yılında tamamlayan Sedat Öztürk, satış temsilcisi olarak başladığı ilaç endüstrisinde, ürün satış ve pazarlamasında uzmanlaştı. Nestlé Türkiye’ye katılımı öncesinde 1994-2007 yılları arasında dünyanın önde gelen global ilaç firmalarında satış ve pazarlama alanında lider pozisyonlarda görev aldı. Sedat Öztürk, 30 yıla yaklaşan kariyeri boyunca sergilediği performansla pek çok kez kurum içi global ödülün sahibi oldu.

Nestlé Türkiye Medikal Beslenme Bölümü’ne 2007 yılında Ulusal Satış Müdürü olarak katılan Sedat Öztürk, 2018 yılında Satış Grup Müdürlüğü, 2020 yılında ise medikal beslenme iş birimininin liderliğini yapmak üzere Medikal Beslenme Bölüm Müdürlüğü’ne atanmıştı. Nestlé Health Science Türkiye’nin, globalde de Enteral Beslenme alanında öne çıkan pazarlardan biri haline gelmesinde önemli bir rol oynayan Öztürk, başarılı yönetimiyle şirkete her yıl istikrarlı iş sonuçları sağladı. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk enteral ürünlerinin ülkemizde üretilmesi ve yine Türkiye’nin ilk enteral ürünleri fabrikasının kurulmasına da iş sonuçları ile anlamlı katkılarda bulundu. Medikal beslenme alanında şirket stratejilerin oluşturulmasına ve bunların pazarda uygulanmasına liderlik eden Sedat Öztürk, Nestlé Health Science Türkiye’nin bugüne kadar olan başarılarında kilit rol oynadı.

Nestlé Health Science Türkiye Hakkında 

İsviçre merkezli, dünyanın beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin Medikal Beslenme alanında faaliyet gösteren Nestlé Health Science İş Birimi’nin ülkemizdeki temelleri 2007 yılında Novartis Tıbbi Beslenme Biriminin satın alınması ile atıldı.  Temmuz 2007’den beri Türkiye Medikal Beslenme pazarında adı öne çıkan İş Birimi, faaliyet alanına Kasım 2018 itibariyle Tüketici Sağlığı ürünlerini de ekledi.

Nestlé Health Science’ın medikal beslenme alanındaki ürünleri özel tıbbi beslenme gerektiren; beslenme bozukluğu, gelişim geriliği, kanser, travma, yoğun bakım süreçleri gibi kritik durumlarda kullanılıyor. Aynı zamanda çocuklardaki pediyatrik alerjilerden, yaşlılardaki yutkunma bozukluğu problemlerine kadar farklı sağlık sorunlarına da çözümler sunuyor. OptiFibre®, Pure Encapsulations® ve Vital Proteins® markaları ile de tüketici sağlığı konusunda ve takviye edici gıda alanlarında bilimsel bazlı beslenme çözümleri üreten Nestlé Health Science, bu ürünlerini Türkiye’de tüketicilerle buluşturuyor. Doğuştan gelen metabolik hastalıklara yönelik, hastaların yaşam süresini ve kalitesini etkileyen ürünleri bünyesinde bulunduran Vitaflo® da Nestlé Health Science iş biriminin altında çalışmalarını sürdürüyor.

Nestlé’nin beslenme alanındaki 150 yılı aşkın sürelik birikimini bilimsel deneyimiyle birleştirerek sağlıkta beslenme alanında hizmet veren Nestlé Health Science, 2021 yılı itibarı ile Türkiye’nin yerli enteral beslenme ürünlerini üretmekle kalmayıp, yine yerli ve milli üretim yapmak üzere Bursa Karacabey’de Türkiye’nin enteral beslenme ürünleri fabrikasını 2022 yılında açarak önemli bir yatırıma imza atmış oldu.

Önceki

Hanzade Yaz, Nestlé Health Science Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü Oldu

Sonraki

‘‘Kendi Alanımızda Benzersiz Bir Konum Elde Etmeyi Hedefliyoruz’’

Öne Çıkanlar