Takeda Türkiye’den Yurt Dışına Yeni Transfer

Takeda’nın global organizasyonuna başarılı bir Türk yöneticisi daha atandı. Takeda Türkiye İmmünoloji & Gastroenteroloji ve İş Operasyonları Bölüm Direktörü Dr. Hakan E. Çubuk, Plazma Kaynaklı Tedaviler – Küresel Yeni Ürün Planlama Lideri görevine atandı.

İşinin merkezine her zaman insanı koyan ve çalışanlarına benzersiz bir iş deneyimi sağlamayı hedefleyen Takeda; global yapısı içerisinde çalışanlarına kendi potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri kariyer gelişim fırsatları sunuyor. 13 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren küresel, değerlerine bağlı, AR-GE odaklı biyofarma lideri Takeda’nın global organizasyonuna atanan Türk yönetici sayısı her geçen gün artıyor. Bugüne kadar çok sayıda başarılı çalışanını Amerika’dan İngiltere’ye, İsviçre’den Singapur’a dünyanın pek çok farklı ülkesine transfer eden Takeda Türkiye’den global organizasyona yeni bir atama daha gerçekleşti.

2018 yılından beri Takeda Türkiye’nin İmmünoloji ve Gastroenteroloji Bölüm Direktörlüğünü, 2020 yılından beri de İş Operasyonları Bölüm Direktörlüğünü üstlenen Dr. Hakan E. Çubuk; Plazma Kaynaklı Tedaviler- Küresel Yeni Ürün Planlama Lideri görevine atandı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında ihtisasını tamamlayan Dr. Hakan E. Çubuk; ODTÜ İşletme bölümünde Executive MBA derecesini aldıktan sonra ilaç sektörüne adım attı. 22 yıldır ilaç sektöründe faaliyet gösteren global markalarda yönetici pozisyonlarında görev alan Çubuk; 2018 yılında Shire’da İmmünoloji Bölüm Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2019 yılında Takeda-Shire satın almasının ardından Takeda Türkiye İmmünoloji ve Gastroenteroloji Bölüm Direktörü olarak atanan Dr. Hakan E. Çubuk, Kasım 2020’den itibaren mevcut sorumluluklarıyla beraber İş Operasyonları Bölüm Direktörlüğünü ek sorumluluk olarak yürüttü. 19 Aralık 2022 tarihi itibarıyla Plazma Kaynaklı Tedaviler – Küresel Ürün Lideri görevini üstlenen Çubuk, yeni görevine Zürih ofisinde başlayacak.  

Takeda Global Hakkında:

Takeda, Japonya merkezli, global, değerlerine bağlı, AR-GE odaklı vizyonuyla lider bir biyofarma şirketidir ve bilimi yüksek düzeyde yenilikçi ilaçlara çevirerek hastalara “Daha Sağlıklı, Daha Parlak Bir Gelecek” sunmayı amaçlamaktadır. Takeda, AR-GE çalışmalarını dört terapötik alana odaklanmıştır: Onkoloji, Gastroenteroloji, Nörobilim ve Nadir Hastalıklar. Ayrıca, Plazma Kaynaklı Tedaviler ve Aşı alanlarında da hedefe yönelik AR-GE yatırımları yapılmaktadır. Sağlam ve farklı yöntemler içeren bir portföy oluşturmak için geliştirilmiş ortak çalışmalara dayalı AR-GE becerilerini kullanarak ve yeni tedavi seçeneklerinin sınırlarını genişleterek, insanların hayatlarında fark yaratan yüksek düzeyde yenilikçi ilaçlar geliştirmeye odaklanmaktadır. Çalışanlar, hastaların yaşam kalitesini arttırmaya ve yaklaşık 80’den fazla ülke ve bölgede sağlık hizmetleri alanındaki iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya kararlıdır.

Daha fazla bilgi için: https://www.takeda.com

Önceki

Sanofi Türkiye, TT Ventures İş Birliğiyle Sağlıkta İnovasyon Ekosistemini Güçlendiriyor

Sonraki

Massive Bio, Kanser Derneklerini Destekliyor

Öne Çıkanlar