Takeda Türkiye’nin Lenfomart Galeri Projesi’ne İstanbul Marketing Awards’tan Ödül

Takeda Türkiye’nin lenfoma hastalarının yolculuğunu hikayeleştirerek deneyimlettiği “Lenfomart Galeri Projesi” İstanbul Marketing Awards’dan ödüle layık görüldü.

Galeride ünlü fotoğraf sanatçılarının lenfoma hastalarının hayat yolculuğunu kendi objektiflerinden yansıttıkları sergiler yer alıyor. Her bir sergide, farklı bir lenfoma hastasının hikâyesi değişik temalar ve fotoğrafçılık teknikleriyle sergilenirken vazgeçiş ile hayata tutunma arasındaki mücadelede yaşamın galibiyetine vurgu yapılıyor.

Biyofarma alanında küresel olarak önemli bir yere sahip olan Takeda, Ar-Ge odaklı yaklaşımı ile 242 yıllık köklü geçmişini inovasyon ile birleştirerek hastaların hayatlarında anlamlı fark yaratmak için faaliyetlerini sürdürüyor. Takeda, odak alanlarından biri olan onkoloji konusunda, 25 yılı aşkın süredir Ar-Ge çalışmaları geliştiriyor ve yürütüyor.

Takeda Türkiye de hastalıklar hakkında toplum bilincini artıran ve erken teşhisin önemine dikkat çeken çalışmalara imza atıyor. Takeda Türkiye’nin bu kapsamda geliştirdiği, lenfoma hastalığında erken teşhisin önemini vurgulamak amacıyla kurgusal hasta yolculuğunu hikayeleştirerek deneyimlettiği “Lenfomart Galeri Projesi” İstanbul Marketing Awards’un Dijital ve Teknoloji Ana Kategorisinin Yeni Websitesi alt kategorisinde ödüle layık görüldü.

Lenfomart Projesi: Umudu Sanatla Birleştirmek

Takeda Türkiye; dijital bir sanat galerisi olarak tasarladığı “Lenfomart Projesi” ile erken teşhisin önemine samimi ve dijital bir dil ile dikkat çekerken, hikâyeli bir anlatım sunuyor. Subjektif anlatımı objektif verilerle zenginleştirerek aktaran bu sanal galeri, ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz, Dilan Bozyel, Kerem Çobanlı ve Barış Kaya gözünden hasta ve hasta yakınlarına ilham oluyor.

Üç boyutlu olarak tasarlanan ve 360 derece gezilebilen sanal galerinin her bir sergi salonunda ünlü fotoğraf sanatçıları kurgusal lenfoma hastalarının hayat yolculuğunu kendi objektiflerinden yansıtıyor, farklı temalar ve fotoğrafçılık teknikleriyle her bir lenfoma hastasının benzersiz hikâyesini izleyicilere etkileyici bir deneyim ile sunuyor. İlk olarak, Tamer Yılmaz’ın fotoğrafladığı kurgusal karakterin yer aldığı ve 2024 itibariyle diğer hikayelerin de yayınlanacağı sanal galeri www.lenfomart.com web sitesi üzerinden ziyaret ediliyor.

Lenfomart Projesi ile umudu sanatla birleştirerek erken teşhisin önemine dikkat çektiklerini vurgulayan Takeda Türkiye Genel Müdürü Ömür Mangaloğlu;

“Yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirirken hastalıkların erken teşhis ve tanısı noktasına da dikkat çekmeyi kendimize görev ediniyoruz. Bu bakış açısıyla hayata geçirdiğimiz Lenfomart Galerisi projesinde sanat dili ile hastalık hakkında bilgilendirme yapmayı amaçladık. Takeda Türkiye Hematoloji & Onkoloji İş Birimi’nin özverili çalışmaları ile gerçekleştirdiğimiz bu projenin, prestijli bir ödül programı olan İstanbul Marketing Awards tarafından ödüle layık görülmesi önümüzdeki projeler için de teşvik edici bir gelişme oldu. Takeda ekibi olarak, hastalarımızın hayatlarında anlamlı farklar yaratmak için çalışmayı sürdürürken erken teşhisin öneminin de altını çizmeye devam edeceğiz,” dedi.

 

Takeda Global Hakkında:

Takeda olarak, insanlar için daha sağlıklı, dünya için daha parlak bir gelecek sunmaya odaklanıyoruz. Gastroentereloji ve inflamasyon, nadir hastalıklar, plazma türevli tedaviler, onkoloji, nörobilim ve aşılar dahil olmak üzere temel terapötik iş alanlarımızda yaşamı değiştiren tedavileri keşfetmeyi ve sunmayı hedefliyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, dinamik ve geniş kapsamlı araştırma programımız aracılığıyla hasta deneyimini iyileştirmeyi ve tedavi seçeneklerine yeni bir kapı açmayı amaçlıyoruz. Merkezi Japonya’da bulunan, “Bütünlük, Adalet, Dürüstlük ve Azim” değerlerimiz ışığında ilerleyen, Ar-Ge odaklı lider bir biyofarma şirketi olarak hastalara, çalışanlarımıza ve gezegene olan bağlılığımız bize rehberlik ediyor. Yaklaşık 80 ülkedeki ekibimiz, amacımız doğrultusunda çalışıyor ve iki yüzyıldan fazla bir süredir bizi biz yapan değerlerle ilerliyor. 

Daha fazla bilgi almak için www.takeda.com  

Önceki

Şebnem Morova, AstraZeneca Türkiye Satış Operasyonları & Risk Yönetimi Müdürü Oldu

Sonraki

Prof. Dr. Mehmet Turgut, 9.Karadeniz Hematoloji Kongresi’ndeki Gelişmeleri Paylaştı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar