TRPharm’ın Medikal ve Bilimsel Geliştirme Direktörü Doç. Dr. Tolga Tunçel Oldu

Onkoloji, hematoloji, immünoloji, metabolizma gibi nadir hastalıklar başta olmak üzere göz, çocuk sağlığı ve medikal estetik alanlarında sunduğu ilaç ve ilaç dışı inovatif çözümlerle sağlık alanının öncü şirketi TRPharm, global inovatif bir sağlık şirketi olma vizyonu doğrultusunda Medikal Birimi’nin adını Medikal ve Bilimsel Gelişim Birimi, Medikal Direktör olarak görev yapan Doç. Dr. Tolga Tunçel’in unvanını ise Medikal ve Bilimsel Geliştirme Direktörü olarak değiştirdi. 

 

Yenilikçi sağlık şirketi TRPharm, global inovatif bir sağlık şirketi olma vizyonu doğrultusunda, yürüttüğü ilaç geliştirme faaliyetleri, klinik araştırma çalışmaları ile erken erişim programları aracılığıyla her aşamada topluma katma değer sağlamayı hedefliyor. Bu çerçevede kendini sürekli geliştiren TRPharm, orijinal patentli ilaç geliştirme hedefi ve global vizyonuyla paralel olarak Medikal Birimi’nin adını Medikal ve Bilimsel Gelişim Birimi, Medikal Direktör olarak görev yapan Doç. Dr. Tolga Tunçel’in unvanını ise Medikal ve Bilimsel Geliştirme Direktörü olarak yeniden tanımladı.

 

Doç. Dr. Tolga Tunçel’in liderliğindeki birim, Türkiye ve MENA bölgesinde nadir hastalıklar başta olmak üzere göz, çocuk sağlığı ve medikal estetik alanlarında ürünlerin hastalara ulaştırılması konusunda önemli bir rol üstleniyor. Bu kapsamda Türkiye’deki önemli fikir liderleri ve uzmanlarla iş birliği yapılarak, bilimsel çalışmaları destekleniyor, yeni ürünlerin klinik çalışmalarını yürütülüyor. Bu iş birlikleri, alanında önde gelen uzmanların birikiminden yararlanarak, bölgedeki sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı ve hastaların ihtiyaç duyduğu tedavi ve bakımı daha etkin bir şekilde sağlamayı amaçlıyor.

 

Yaklaşık 8 yıldır TRPharm’da görev yapan Doç. Dr. Tunçel, 2001 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlığını Haydarpaşa Gata Eğitim Araştırma Hastanesi’nde iç hastalıkları ve tıbbı onkoloji alanında tamamlayan Tunçel, 2015 yılında AstraZeneca’da onkoloji alanında grup medikal müdürü olarak çalışmaya başladı.

 

TRPharm Hakkında

2013 yılında kurulan TRPharm, onkoloji, hematoloji, immünoloji, metabolizma gibi nadir hastalıklar başta olmak üzere göz, çocuk sağlığı ve medikal estetik alanlarında orijinal, jenerik ve biyobenzer ürünleri sektörün hizmetine sunuyor. Son dönemde ilaç alanındaki tecrübesine cihaz, genetik testler ve rejeneratif tıp alanlarını da ekleyen TRPharm, ürün ve hizmetlerini Latin Amerika’dan, Kafkas ülkelerine, Balkanlar’dan Kuzey Afrika’ya kadar birçok farklı coğrafyadaki 20’den fazla ülkeye ulaştırıyor. Sektördeki iddiasını “Where Health Meets Innovative Solutions” mottosuyla sürdüren TRPharm, global, inovatif bir sağlık firması olmayı hedefliyor.

Önceki

Sandoz Türkiye İhracatını Önceki Yıla Göre Yaklaşık İkiye Katlayarak İkinci Oldu

Sonraki

Bayer Türkiye, 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’nde Erken Teşhisin Önemine Dikkat Çekti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar