Yesil Science’dan Mandarin Health

mandarin_logo.

Yesil Science; yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle desteklenen bir uygulama. Kullanıcıların sağlık davranışlarını inceleyen ve kişiye öneriler sunarak daha sağlıklı bir yaşam tarzına teşvik eden bu uygulama Mandarin Health ‘i geliştirdi.

Yesil Science; yapay zeka (AI) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileriyle çalışan, kullanıcıların sağlık davranışlarını inceleyip, onlara özel çözümler sunuyor. 

Mandarin Health gelişmiş yapay zeka motoru sayesinde sağlık analizlerini çok daha hızlı ve güvenilir olarak gerçekleştiriliyor. AR altyapısıyla kullanıcılara 10 farklı sisteminin simülasyonunu dijital ikiz yöntemiyle çok daha gerçekçi bir şekilde sunuyor.

Uygulama nasıl kullanılıyor?

Kullanıcılar, Mandarin Health uygulamasını indirip kendilerine bir hesap açıyor ve ardından günlük alışkanlıkları hakkında bir takım soruları cevaplandırıyor. Analiz motoru sayesinde kullanıcıların cevaplarına göre sağlık davranışlarının dolaşım sağlığı, solunum sağlığı ve benzeri gibi çeşitli sistemlerin sağlığına etkisi hesaplanıyor. Ardından kullanıcılar, geliştirmek istedikleri sistem sağlığını seçerek günlük alışkanlıklarıyla ilgili bir haftalık periyodu içeren spesifik öneriler alıyor.

Yesil Science Kurucusu Yusuf Yeşil Mandarin Health’in farklarından birinin de oyunlaştırılmış meydan okumalar olduğunu dile getirdi. Kullanıcıların Mandarin Health sayesinde sağlıklarını kötü etkileyen parametreleri yapay zeka ile analiz edebilecek. Kendilerine özel hazırlanan meydan okumaları uygulayıp daha sağlıklı bir yaşam tarzı edinebileceklerini belirtti.

Yesil Science Kurucusu Yusuf Yeşil kimdir?

Yusuf Yeşil, İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp doktoru olarak görev yapmaktadır. Dijital sağlık, mobil sağlık, sağlıkta yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerine çalışmalar yapmış. Forbes 30 Altı 30 listesine giren 30 genç girişimciden biridir.

Yesil Science hakkında

Yesil Science, tıp ve sanat gibi iki farklı konsepti birleştirmeyi amaçlayan doktor Yusuf Yeşil tarafından 2015 yılında kurulan bir girişimdir. Sağlık alanındaki problemlere yenilikçi çözümler geliştirmek ve bilime sanat katma amacıyla çalışan Yesil Science; yapay zeka ve artırılmış gerçeklik gibi yüksek teknolojileri, bulut teknolojileriyle birleştirerek bireysel ve koruyucu sağlığı geliştirmek için mobil uygulamalar geliştiriyor. Geliştirdikleri çözümler ile sağlığı daha erişebilir kılmayı ve insanların sağlıklarına değer katmayı amaçlıyor.

Önceki

AstraZeneca Türkiye’de Yeni Atama

Sonraki

Kanserli Çocuklar için Önemli İş Birliği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar