Ecz. Berat Beran’a Yaşam Boyu Onur Ödülü

İlaç ve sağlık sektörünün duayen eczacısı, başarılı sanayici Ecz. Berat Beran’a “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edildi. Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç’ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Berat Beran, 58 yıldır eczacılık mesleğine ve Türk ilaç sektörüne sağladığı katkılardan ötürü Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü.

 

İlaç, sağlık için takviye edici gıda ve eczacılık alanında özel olarak verilen “Eczacının Sesi e-Gazete Ödülleri”, 7 Şubat’ta Ataşehir DasDas’ta yapılan törenle sahiplerini buldu. Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran “Yaşam Boyu Onur Ödülü”ne layık görüldü. Duayen bir ilaç sanayicisi olan Berat Beran, kurucusu olduğu ve 40. yılını kutlayan Berko İlaç ile birçok ilki gerçekleştirmiş, ulusal ve uluslararası alanda sayısız başarıya imza atmıştır.

Ecz. Berat Beran, sağlıklı yarınlara ulaşmada öncü vizyonuyla, daha önce düşünülmemiş ve sağlık sektöründe ilk olan inovatif ürünleri Türk tıbbının hizmetine kazandırmıştır. Berko İlaç bugün, dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle, lider markaları ve alanında uzman çalışan kadrosuyla ilaç sektörünün önemli oyuncularından biridir. Bu başarının mimarı olan ve halen Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Ecz. Berat Beran ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Öncelikle bu güzel geceyi ve ödül törenini düzenleyen Eczacının Sesi’ne teşekkür ederim. Bu ödül 58 senelik bir emeğin ürünüdür. Bu noktalara inovatif bakış açım ve ürünlerimle geldim. Türk tıbbına kazandırdığım yeni ürünlerle bugüne kadar sağlığa sağladığımız katkı için gururluyum. Her zaman bir eczacı kuruluşu olarak eczacının yanında olmayı düstur edindim. Eczacılarımızın beni bu ödüle layık görmesi benim için büyük bir onurdur. Tüm eczacılarımıza minnet duyuyorum ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Berat Beran Hakkında

Ecz. Berat BERAN, 1946 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1966 yılında Diyarbakır Maarif Koleji’nden, 1972 yılında da Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 1973 yılında Diyarbakır’da Beran Eczanesi’ni açan Berat BERAN, 1979 yılında işlerini geliştirerek Beran Laboratuvarı’nı kurdu. 1980 yılında Beran Laboratuvarı’nı İstanbul’a taşıdı ve 1984 yılında Berko İlaç’ı kurarak ilaç sanayisine geçti. Ecz. Berat BERAN, sağlıklı yarınlara ulaşmada öncü vizyonuyla, daha önce düşünülmemiş ve sağlık sektöründe ilk olan inovatif ürünleri tıbbın hizmetine kazandırmıştır. Berko İlaç bugün, dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle, lider markaları ve alanında uzman çalışan kadrosuyla Türk ilaç sektörünün önemli oyuncularından biri haline gelmiştir. Halen Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Ecz. Berat BERAN, evlidir, dört çocuk ve dört torun sahibidir. İlaç sanayisindeki başarılarının yanı sıra, “Henek-Henek2” kitaplarıyla girdiği yazın dünyasında, mizah alanında güçlü bir kalem olduğunu kanıtlayan Berat BERAN; daha sonra “Asmin ve Asmin2” şiir kitaplarını, “Güle Güle Sevgili Arkadaşım ve Bedel-Kadim Topraklarda” romanlarını yayımlamıştır. Sanayici kimliğiyle duayen konumuna gelen BERAN, yaşam öyküsüyle ilgi odağı olunca “Nenem Babam ve Ben” isimli biyografi kitabı Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. 

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından,1984 yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Berko İlaç, “Seçtiği özel kulvarda ilk ve tek olma” vizyonuyla, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. 171 ürünü, 900’e yakın çalışanı ve 21 bin metrekare kapalı alanı olan dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hizmet veren Berko İlaç, yıllık 90 milyon kutu üretim yaparak sağlıklı yarınlar için çalışmaktadır. Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç, 2023 yılında aldığı EU GMP sertifikasıyla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta Vietnam, Kore Cumhuriyeti, Ukrayna, Suudi Arabistan Krallığı, Irak, Azerbaycan ve Balkanlar olmak üzere 23 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır. Akredite Ar-Ge Merkezi’nde her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocuklarda sanat kültürünü oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen, ilaç sektöründe bir ilk ve tek olan “Berko Çocuk Tiyatrosu” ve pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurulan “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projelerinin yanı sıra; Berko İlaç köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. www.berkoilac.com.tr

Önceki

Taygun Günay, Bayer Tüketici Sağlığı Gelişmekte Olan Bölgeler & Doğu Avrupa Pazarları Lideri Olarak Atandı

Sonraki

Roche 2023 Yılına Ait Başarılı Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar