Taygun Günay, Bayer Tüketici Sağlığı Gelişmekte Olan Bölgeler & Doğu Avrupa Pazarları Lideri Olarak Atandı

Dünyada 160 yılı aşkın tecrübesiyle sağlık ve tarım alanlarında uzmanlaşmış bir yaşam bilimleri şirketi olan Bayer, gerçekleştirdiği önemli görevlendirmelerle yapılanmasını güçlendirmeye devam ediyor.

Bayer Tüketici Sağlığı Rusya, Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölgesi’nden sorumlu Country Cluster Lead olarak görev yapan Taygun Günay, 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle Gelişmekte Olan Bölgeler & Doğu Avrupa Pazarları Lideri (Emerging & Eastern Markets Europe Lead) olarak atandı. 2017 yılından bu yana uluslararası arenadaki bilgi ve birikimleriyle Bayer’e büyük katkı sağlayan Taygun Günay, yeni görevinde farklı coğrafi bölgelerin birbirlerine fayda sağlaması ve bu sayede Avrupa Bölgesi’ndeki organizasyonel yapının güçlendirilmesi amacıyla bir çok bölgenin tek bir yönetim altında birleştiği önemli bir rolü üstlendi.

 

Günay’ın sorumluluğundaki bölgeler; Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Batı Afrika, Güney Doğu Afrika, BDT ülkeleri (Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan), Gürcistan ve Moğolistan’ı içine alan stratejik olarak önemi büyük bir alanı kapsamaktadır.

 

Taygun Günay Hakkında

Kariyeri boyunca Türkiye’nin yanı sıra  Avrupa, Asya ve Kafkasya bölgelerinde üst düzey görevlerde bulunan Günay, Bayer’e 2017 yılında Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü olarak katıldı. 2021 yılı itibari ile Bayer Tüketici Sağlığı Rusya, Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölgesi’nden sorumlu Country Cluster Lead görevini yürüttü.

Evli ve iki çocuk babası olan Taygun Günay, yeni görevini Bayer Tüketici Sağlığı’nın İsviçre, Basel’de bulunan Merkez Ofisi’nde sürdürecek.

 

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri; artan ve yaşlanan küresel nüfus nedeniyle çağımızın önemli sorunlarına çözüm bulmaya katkıda bulunarak insanlara ve yaşadığımız gezegene destek olmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket; faaliyet gösterdiği alanlarda olumlu etki yaratma konusunda kararlıdır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyüme yoluyla değer yaratmayı ve kâr etme gücünü artırmayı hedeflemektedir. Bayer markası tüm dünyada güveni, kaliteyi ve güvenilirliği temsil etmektedir. 2022 mali yılı itibarıyla 101.000’den fazla çalışana ve 50,7 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in Ar-Ge harcaması ise 6,6 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Önceki

Onkoday’dan Anlamlı Ziyaret

Sonraki

Ecz. Berat Beran’a Yaşam Boyu Onur Ödülü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar