Onkoday’dan Anlamlı Ziyaret

onkoyday'den anlamlı ziyaret

Dünya genelinde yenilikçi tedaviler geliştiren biyofarma şirketi Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye’nin koşulsuz katkılarıyla, Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (Onkoday) Hasta Konuk Evleri’nde kalan hastalar ve hasta yakınları sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak VR gözlükler aracılığıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. 

Onkoday, Atatürk’ün ebedi istirahat yeri olan Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyen kanser hastalarına sanal gerçeklik ile benzersiz bir deneyim yaratmak üzere teknolojik bir projeye imza attı. BMS Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle gerçekleşen VR Anıtkabir ziyareti projesi ile Onkoday, Hasta Konuk Evleri’nde kalan hasta ve hasta yakınlarına unutulmayacak anlar yaşattı.

 

Kanser Hastaları ve Aileleri İçin Eşsiz Bir Ziyaret

Proje kapsamında Cumhuriyetin 100. yılında 100 kanser hastası ve aileleri, VR gözlükler ile Anıtkabir Şeref Holü, Barış Parkı, Aslanlı Yol, Atatürk Müzesi ve avludaki heykellerden oluşan 360 derecelik bir video prodüksiyonu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret etti. Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak gerçekleştirilen proje ile kanser tedavisi gören hastalar ve yakınları, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e duydukları duygusal bağlılığı derinden hissederek Anıtkabir’de 100. yıl vesilesiyle düzenlenen anma etkinliklerinin yarattığı pozitif duyguları bulundukları yerden yaşayabildi.

 

Onkoday Başkanı Füsun Önen projeyle ilgili olarak “Kanser hastaları Anıtkabir’e yaptıkları sanal ziyaret ile günlük yaşamlarında hissettikleri kısıtlamalardan uzaklaşabildiler. Türk tarihinin önemli bir dönemi için yapılan kutlamalara sanal teknolojilerin desteğiyle dahil olmaktan büyük bir mutluluk duydular.” dedi.

 

Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (Onkoday) hakkında:

Onkoday 1997 yılı Nisan ayında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoterapi Merkezinde Prof.Dr. Kayıhan Engin tarafından, merkezde tedavi görmüş eski hastalar, hasta yakınları ve merkez çalışanları ile birlikte kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana bedensel açıdan sağlıklı gönüllülerin de katılmasıyla daha kalabalık ve daha güçlü bir kadroyla yoluna devam etmektedir. Amacı; kanser tanısı aldıktan sonraki zorlayıcı yolda bulunan hasta ve yakınlarıyla sosyal ve ruhsal dayanışmayı sağlamak, bilimsel çalışmalara katkıda bulunmak, kanser hakkında toplumsal bilinç düzeyini arttırmaktır. 

Onkoday hakkında daha fazla bilgi için:  www.onkoday.com

 

Bristol Myers Squibb Hakkında: 

BMS Türkiye hakkında daha fazla bilgi için: www.bms.com/tr

Önceki

Abdi İbrahim, Karbon Saydamlık Projesi’nde İklim A Listesi’ne giren İlk Türk İlaç Şirketi Oldu

Sonraki

Taygun Günay, Bayer Tüketici Sağlığı Gelişmekte Olan Bölgeler & Doğu Avrupa Pazarları Lideri Olarak Atandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar