MSD Türkiye Genel Müdürü Gözde Güllüoğlu, Global Marka Lideri Oldu

Enfeksiyon, Hepatoloji, İmmünoloji ve Aşılar da dahil olmak üzere birçok tedavi alanında 18 yıllık deneyime sahip olan Gözde Güllüoğlu, MSD’nin Kardiyovasküler-Ateroskleroz alanında Global Marka Lideri olarak atandı. Güllüoğlu, yeni dönemde ilgili alanın global stratejisine ve lansman hazırlığına liderlik ederken, kardiyovasküler ürün gamının ticari liderliğini de üstlenecek.

MSD Türkiye ekibine 2018 yılında katılan ve 2021’den bu yana MSD Türkiye Bölgesi (Türkiye, Ukrayna, BDT ülkeleri) Genel Müdürü olarak görev yapan Gözde Güllüoğlu, Ocak 2024 itibarıyla MSD’nin Kardiyovasküler-Ateroskleroz alanında Global Marka Lideri görevini üstlenecek.

Gözde Güllüoğlu kimdir?

Gözde Güllüoğlu, Saint Joseph Fransız Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi lisans derecesine sahiptir.

Kariyerine 2006 yılında, İlaç sektöründe Pfizer’de başlayan Gözde Güllüoğlu, Türkiye, Rusya, İsrail, Avrupa ve Asya bölgelerinde artan lokal ve bölgesel görevler üstlenmiştir.

MSD Türkiye’ye 2018 yılında İmmunoloji & Hastane/Hepatoloji İş Birimi Direktörü olarak katılmış ve 2019 yılında ek olarak Aşı İş Birimi sorumluluğunu üstlenmiştir.

Gözde Güllüoğlu, 2020 yılında MSD Macaristan Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Macaristan’daki sağlık ortamının şekillendirilmesinde öncü bir rol oynamak üzere MSD adına Yenilikçi İlaç Üreticileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham) Sağlık Çalışma Grubu Üyesi olmuştur.

2021 yılında MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olan Gözde Güllüoğlu, AmCham Türkiye ve AIFD Yönetim Kurullarında yer almıştır. Aynı zamanda Global ve Bölgesel Çeşitlilik, Eşitlik ve Dahil Etme Komitelerinde aktif rol almıştır.

Eğitim hayatı boyunca lisanslı olarak voleybol oynamış ve sporun birçok farklı dalıyla ilgilenmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

MSD Hakkında
MSD, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyor. MSD, merkezi ABD’nin Rahway, N.J. kentinde bulunan Merck & Co. Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, dünyada ilk sırada yer alan AR-GE odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak kanser, enfeksiyon hastalıkları, immünoloji, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir veya LinkedIn, Instagram, Facebook, X ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz.

Önceki

Gilead Türkiye’nin ”Tek Ses” Projesi’ne Icco Global’den Ödül

Sonraki

Berkin Gökbudak, Janssen Türkiye Nörobilim ve Pulmoner Hipertansiyon Birimlerinde EMEA Bölgesi Ticari Strateji Lideri Olarak Atandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar