Takviye Edici Harvey’s Mom-Ma’yı Tüm Anneler Gönül Rahatlığıyla Kullanacak!

Harvey’s Mom-Ma

Harvey’s Mom-Ma, doğum sonrası emzirme döneminde olan anneler için özel olarak geliştirilmiştir. Özellikle sezaryen doğum yapan ya da ilk emzirme tecrübesi olan annelerin sütünün başarılı bir şekilde gelmesinde ve süt miktarının günden güne artmasına destek olacak şekilde tasarlanan bitkisel galaktagoglardan oluşan bir destek üründür.

Harvey’s Mom-Ma İçeriği 

Harvey’s Mom-Ma, yüzyıllardır anne sütünün artmasında güvenle kullanılan bitkisel galaktagoglardan oluşan şurup formlu bir üründür. Ana odak noktası doğum sonrasında düşük seviyelerde olan prolaktin hormonunda artışın seyredilmesinde görevli bitkileri bir arada barındırmaktır. Doğum sonrasında annenin ve bebeğin bağışıklık sisteminin düşmesinin engellenmesinde ve annenin enerji metabolizmasında önemli rol üstlenmesinde yardımcı olacağı düşünülen C vitamini ile desteklenmiştir. Piyasada yer alan birçok üründen farklı olarak ise, doğum sonrası annede oluşan mide ve bağırsak gazının giderilmesi için sodyum bikarbonatı da ihtiva etmektedir. Bu anlamda Harvey’s Mom-Ma içerisinde 6 galaktagog bitki (keçi sedefi otu, çemen otu, ağaç çileği, rezene, amber çiçeği ve mine çiçeği), C vitamini ve Sodyum Bikarbonat içermektedir.

Ürünün Özellikleri ve Kullanım Şekli

Harvey’s Mom-Ma‘nın en önemli özelliği aslında özel kapak teknolojisine sahip olmasıdır. Kilitli kapakta toz halde sodyum bikarbonat bulunur. İlk açılışta bu toz şurup içerisinde karışır. Bu sayede ürün artık sıradan süt arttırıcılara kıyasla anne hazımsızlığına ve gaz sancılarına iyi gelen bir süt arttırıcı olmuş olur. Bilindiği üzere sodyum bikarbonat antiasit bir üründür. Bu yüzden sıvı içerisinde karıştığında uzun süre kullanımı kısıtlar. Bunun için koruyuculara başvurulabilir. Ancak Harvey’s Mom-Ma paraben ve ağır koruyucular içermez. Bundan dolayı ürün açıldıktan sonra 6 hafta içinde tüketilmesi gerekir. Şurup formunda olduğundan kullanımı ve taşınması çok kolaydır. 

Tüm Anneler Güvenle Kullanabilir

Harvey’s Mom-Ma emzirme döneminde olan her annenin doğal kurtarıcısı olabilir. Örneğin doğumdan sonra sütü geç gelen, emzirme sürecine yeni adapte olan ve bundan dolayı süt miktarı az gelen, çalıştığı için sütünü sağmak zorunda kalan anneler ve ek gıdaya geçişten dolayı emzirme sıklığı azalan ve sütünün kesilmesinden korkan tüm anneler güvenle tercih edebilir. Ayrıca Harvey’s Mom-Ma içerisinde şeker ilavesi yer almaz. Maltitol isimli bitkisel ve doğal olarak kabul edilen doğal bir tatlandırıcı yer alır. Bundan dolayı diyabetik anneler de gönül rahatlığı ile Harvey’s Mom-Ma’yı tercih edebilirler. Kısaca Harvey’s Mom-Ma içerisindeki bitkilere karışı alerjisi olmayan emziren tüm anneler içindir.

Anne sütü arttırıcı gıda takviyesi tercih edecek olan ebeveynler için üretim yeri, ürün içerisindeki bitkilerin ve vitaminlerin miktarlarını, şeker ve koruyucu içerip içermediği gibi önemli hususlara dikkat etmelerini öneriyoruz.

Ülkemizde anne sütü ile beslenme oldukça yaygındır. Ancak bu yaygın davranışa rağmen hala hatalı ve yetersiz uygulamalar devam etmektedir.  Dünyada ve ülkemizde anne sütü ve emzirmeye yönelik birçok bilgi paylaşımı ve destek programları mevcuttur.  Bu programların ortak amacı oldukça değerli ve bebek için büyük önem taşıyan anne sütünün yenidoğandan itibaren emzirmenin önemini vurgulamaktır. Özellikle ilk kez anne olan, meme yapısı ve emzirme pozisyonu yanlışlığından dolayı emziremeyen ve bazen de sezaryen doğum sonrası geç gelen anne sütünün nasıl arttırılacağına yönelik ülkemizde aslında çok fazla bilgi kirliliği vardır. Bilinçsizce kullanılan bitkisel karışımlar, çaylar ya da şerbetler… Gıda takviyelerinin en önemli özelliği aslında ne içerdiğinden çok nasıl üretildiğidir. Bakanlığın önerileri, kontrolleri ve denetimlerine sık sık tabi tutulduğundan en güvenilir ürünleri sunmuş olmaktadır. Aktardan alınan ürünlerin saklama koşulları, antimikrobiyal analizleri ve kullanım dozlarının zor ayarlanması göz önüne alındığında bu parametreleri bilimsel ve bakanlığın önerdiği doğrultuda gerçekleştiren gıda takviyeleri tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Elbette her zaman hekime danışarak hareket etmenin ve güvenilir kaynakların takip edilmesi gerektiğini vurgulamaktayız. 

Anne sütünün artmasında birçok destek tedavi yöntemi mevcuttur. Destek tedavi öncesinde anneye emzirme konusunda dersler verilmeli, bununla birlikte sütünün artmasına yardımcı doğal içerikli ürünler önerilmelidir. Çünkü bilinmelidir ki sütün gelmesindeki en önemli faktör sık sık emzirmek ve bol su tüketmektedir. Tabii, stresten uzak olmadan da olmaz. Takviye edici gıdalar bu iki önemli parametreden sonra sütün gelmesini teşvik etmede büyük rol oynuyorlar. 

Önceki

Onkoloji ve Hematoloji Hekimlerinden Kan Bağışı Çağrısı ’’Damardan Kahramanım Olur musun?’’

Sonraki

Pfizer Türkiye Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen İlaç Şirketi Seçildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar